Kilka porad dotyczących m.in leczenia kanałowego pod mikroskopem - Dentysta

Endodoncja Gliwice

Z czego wykonane są licówki

Licówki stomatologiczne są specjalnym rodzajem uzupełnienia protetycznego, które jest wykonane z cienkiej płytki ceramicznej lub porcelanowej. Licówki zakłada się na przednią część zęba, głównie w celach estetycznych. Najczęściej oferowa

Kilka porad dotyczących m.in leczenia kanałowego pod mikroskopem - Dentysta Endodoncja Gliwice
nymi przez gabinet stomatologiczny licówkami są te wykonane z porcelany. Zakładanie licówek można zaliczyć do stomatologii estetycznej, ponieważ ich głównym celem jest poprawianie estetyki zębów. Licówki mogą być jednak używane również w celu ochrony zębów przed uszkodzeniami. Zakładanie licówek należy do takiego działu stomatologii, jakim jest protetyka. Zdecydowanie się na założenie licówek nie jest tanim rozwiązaniem, ale tym co przemawia na korzyść licówek jest ich trwałość oraz znacząca poprawa estetyki uzębienia w mało inwazyjny sposób. Licówki, które są cienkimi płytkami, są trwale mocowane do powierzchni zęba maskując tym samym różne niedoskonałości oraz niewielkie ubytki powstałe na skutek mechanicznych urazów. Licówki są jednym z bezpieczniejszych i trwalszych sposobów na poprawę estetyki zębów.


Czym zajmuje się implantologia stomatologiczna

Implantologia jest bardzo przydatnym działem nauki wykorzystywanym w wielu dziedzinach medycyny, w tym także w stomatologii. Implantologia zajmuje się badaniem tego, jaki wpływ na żywy organizm ma wprowadzanie odpowiednich materiałów mających zastępować poszczególne części. Ze zdobyczy nauki zwanej implantologią korzysta stomatologia. Implantologia stomatologiczna zajmuje się odbudową utraconych zębów, gdzie implanty stanową korzeń zęba umożliwiający zamontowanie koron lub różnego rodzaju protez. Podstawowym materiałem, z którego wykonuje się implanty stomatologiczne jest tytan. Implantologia stomatologiczna pozwala na kompleksową oraz estetyczną odbudowę zębów pacjenta po ich utracie. Dobrze wyposażony gabinet dentystyczny oferuje wykonanie implantów korzystając z nowoczesnych technologii umożliwiających przeprowadzenie zabiegu w sposób bezpieczny i mało inwazyjny. Właściwe wykonanie implantu pozwala na trwałą odbudowę utraconego uzębienia. Dentysta wykonujący zabiegi z zakresu implantologii oferuje pacjentowi możliwość funkcjonalnej oraz estetycznej odbudowy uzębienia.


Zabiegi z zakresu stomatologii zachowawczej

Stomatologia zachowawcza jest jedną z kilku specjalizacji stomatologicznych, która zajmuje się przeprowadzaniem określonych zabiegów dentystycznych. Jedną z najczęstszych przyczyn wizyt u dentysty jest próchnica zębów, której leczeniem zajmuje się właśnie stomatologia zachowawcza z endodoncją. Głównym celem stomatologii zachowawczej jest leczenie ubytków spowodowanych przez próchnicę zębów. Stomatologia zachowawcza może zajmować się także profilaktyką próchnicy zębów. Endodoncja zaś jest obszerną dziedziną należącą do stomatologii zachowawczej. Endodoncja zajmuje się niczym innym, jak leczeniem kanałowym zębów w przypadku, gdy zainfekowane próchnicą zostają głębsze warstwy zęba. Gabinet stomatologiczny bardzo często posiada w swojej ofercie świadczenie zabiegów z zakresu stomatologii zachowawczej z endodoncją. Dobrze wyposażony gabinet dentystyczny przy leczeniu kanałowym zębów, zwanym także leczeniem endodontycznym, korzysta ze stomatologii mikroskopowej. Dobry dentysta jest w stanie szybko rozpoznać zmiany w zębie na skutek próchnicy, dlatego warto chodzić do dentysty na regularne wizyty kontrolne.


Rodzaje wad zgryzu

Stomatologia jest działem medycyny, który zajmuje się nie tylko leczeniem samych zębów, ale zajmuje się także leczeniem okolic przyległych, profilaktyką oraz korygowaniem wad zgryzu. Można wyróżnić kilka specjalizacji stomatologicznych, z których każda zajmuje się leczeniem określonego zakresu chorób i wad. Ortodoncja jest działem, który zajmuje się profilaktyką oraz leczeniem wad zgryzu za pomocą specjalnych aparatów ortodontycznych. Lekarz dentysta specjalizujący się w leczeniu wad zgryzu jest nazywany ortodontą. Można wyróżnić dwa rodzaje wad zgryzu ze względu na ich powstawanie. Istnieją więc wady zgryzu, które są wrodzone oraz takie, które są nabyte. Czynnikiem mogącym mieć wpływ na wrodzone wady zgryzu jest genetyka. Z kolei nabyte wady zgryzu najczęściej wykształcają się w przeciągu kilka lat życia dziecka i stanowią następstwo niewłaściwych nawyków. Wada zgryzu może pojawić się także podczas wymiany zębów mlecznych na zęby stałe lub też w wyniku jakiegoś urazu twarzy. Niezależnie od przyczyny powstania, wada zgryzu może być skorygowana poprzez wdrożenie przez dentystę odpowiedniego leczenia.



© 2019 http://dentysta.geodezja.konin.pl/